Děkujeme za Vaši pomoc
Děkujeme za Vaši pomoc
Fond Sidus, o.p.s., Primátorská 40, 180 00, Praha 8

projekty pro nemocné děti

2. rehabilitace

2. rehabilitace

Jakoubkova chůze
P1020793.JPG
SAM_0482 (1).JPG
SAM_0520.JPG
Jakoubek trpí dětskou mozkovou obrnou. Po poradě s FN v Praze Motole a ošetřující lékařkou z neurologie Fond Sidus věnoval finanční dar na léčebný pobyt.

Jakub pobyt absolvoval v centru Adeli na Slovensku. Pacienti v tomto centru při cvičení využívají speciální oblek, díky kterému získávají větší stabilitu těla, která jim schází. Princip účinku terapeutického obleku spočívá na cílené korekci pohybů a držení těla pacienta pomocí nastavitelných opěrných elementů. Chůzí v tomto obleku dochází ke správnému držení těla i k posílení všech končetin, tím získává Jakub naději naučit se samostatné chůze. Důležitá je také skutečnost, že naučené schopnosti zůstávají i po skončení této rehabilitace zachovány. Při prvním absolvování léčby se Jakub dokázal dostat sám do vzpřímeného kleku což před tím nesvedl, byl to velký pokrok. Dnes se už dokáže s oporou postavit a trénuje kroky.

Dalšími léčebnými metodami jsou např. manuální terapie, replefní terapie, masážní terapie, Léčba je fyzicky náročná, ale účinná.

První video z léčby v centru Adeli naleznete na odkazu: http://www.youtube.com/watch?v=iBmkcDZksy0
Kubík

Kubík

Plzeň
P1020858.JPG
Děkujeme za poděkování Janoušových :)
Vážení a milí členové nadačního fondu Sidus,
přijměte prosím, naše poděkování i za našeho syna Jakoubka Janouše za Váš milý, štědrý finanční dar, který jste nám věnovali a tak jste našemu synovi umožnil podstoupit další možnou léčbu v Centru Adeli.

Díky Vaší pomoci se Jakoubek dokázal opět zdravotně posunout o krůček dopředu. Zpevnil se v postoji a vydrží už sám stát u pomocné opory. Při absolvovaných rehabilitacích, dnes Jakoubek zvládne krátkou chůzi u chodítka.

Žádná slova nemohou vyjádřit pocity, kterými jsme nyní zaplaveni. Věřte nám ale, že Vám děkujeme upřímně a z celého srdce. Potřebujeme k péči o našeho milovaného syna Jakoubka každého dobrého člověka, který při nás stojí a pomáhá nám. A Vy takovými lidmi zcela jistě jste.

Ještě jednou díky...

S přáním hezkého dne

S úctou

Monika a Jakoubek Janoušovi
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
■ Fond Sidus, o.p.s., Primátorská 40, Praha 8, 180 00 ■ tel. Praha: 283 843 140, 739 658 822 ■ fax.: 283 842 439 ■ email: sidus@fondsidus.cz ■
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one