Děkujeme za Vaši pomoc
Děkujeme za Vaši pomoc
Fond Sidus, o.p.s., Primátorská 40, 180 00, Praha 8

projekty pro nemocné děti

Projekty na základních školách
Zpravodaj

Zpravodaj

města Chropyně
ZŠ CHROPYNĚ

ZŠ CHROPYNĚ

děti pod vedením zástupkyně ředitele Miroslavy Purkarové vytvořily vlastní originální magnetky
žáci 7. třídy ZŠ ROVENSKO
žáci 7. třídy ZŠ ROVENSKO
žáci 7. třídy ZŠ ROVENSKO
žáci 7. třídy ZŠ ROVENSKO
Ve školním roce 2011/12 vytvářejí děti originální magnetky. Vytvoření vlastních magnetek je pro děti zábavné a podporuje jejich výtvarné cítění.

Balení: Sada obsahuje 2 magnetky ve tvaru kruhu a 2 magnetky ve tvaru čtverce, obě v bílé barvě, součástí sady jsou dále různobarevné lepící folie, ze kterých si děti vystřihnou dané tvary a nalepí na magnetku.

„Originální magnetky" na škole v přírodě

 

Žáci ze 6. až 8. třídy pražské ZŠ Botičská strávili jeden dubnový týden na škole v přírodě u šumavské vesničky Rohanov. ZŠ Botičská se od loňska věnuje charitativní činnosti a spolupracuje s Ligou proti rakovině Praha, Českou společností AIDS pomoc a Nadačním fondem Českého rozhlasu při organizaci veřejných sbírek Květinového dne, Dne boje proti HIV/AIDS a Dne, kdy svítí světlušky. Při těchto akcích školu reprezentují dobrovolní prodejci sbírkových předmětů v ulicích Prahy a zakoupením těchto předmětů se zapojují také ostatní žáci a zaměstnanci školy. Z tohoto důvodu bylo do i tak velmi pestrého programu školy v přírodě zařazeno „tak trochu jiné odpoledne" zaměřené právě na dobrovolnictví. Během něj si žáci vyzkoušeli psát a číst Braillovo písmo, debatovali o fiktivních HIV/AIDS nemocných osobách a v neposlední řadě přispěli fondu SIDUS zakoupením „originálních magnetek".

Žáci byli nejprve informováni o veřejné sbírce fondu SIDUS a byli upozorněni na to, že jejich příspěvek je dobrovolný a je zcela na jejich zvážení, zda si magnetky zakoupí či nikoliv. Žákům také bylo vysvětleno, že utržená finanční částka pomůže nemocným dětem v motolské a olomoucké nemocnici např. zakoupením lékařských přístrojů. Z 26 účastníků školy v přírodě se 23 žáků rozhodlo přispět. Sami byli překvapení, že z jejich 35,- Kč, které mají skoro vždy v peněžence a nijak zvlášť jejich utracení nepocítí, se během chvilky stala částka mnohem větší a ještě k tomu určená potřebným.

Součástí balení „originálních magnetek" jsou dva magnety a arch bílých samolepek, jejichž pokreslením a nalepením na magnet vzniknou originální kousky. Žáci se rozhodli, že jeden magnet pokreslí všichni stejně a získají tak památku, resp. symbol školy v přírodě. Každý, kdo měl nějaký návrh, jej nakreslil na tabuli a poté proběhlo hlasování o nejlepším z nich. Jelikož žáci během školy v přírodě navštívili rozhlednu na Javorníku, jehož vrchol se nachází 1060 m n.m., a vybraná částka činila 1060,- Kč, zvítězil návrh, který obě tyto skutečnosti reflektoval. Druhý magnet žáci pokreslili a měli možnost jej věnovat dalšímu z účastníků.

Ti žáci, kteří fondu SIDUS přispěli, získali společný pocit uspokojení z vykonaného dobrého skutku a v podobě originálního magnetu také hmotnou památku na velmi vydařenou školu v přírodě. Třeba si na fond SIDUS vzpomenou příští školní rok znovu a ZŠ Botičská se bude moci chlubit školami v přírodě, jejichž účastníci myslí na druhé a pomáhají potřebným.

 

Kristýna Špelinová

učitelka ZŠ Botičská a vedoucí ŠvP

ŠvP ZŠ BOTIČSKÁ

ŠvP ZŠ BOTIČSKÁ

ŠvP ZŠ BOTIČSKÁ

ŠvP ZŠ BOTIČSKÁ

Masarykova ZŠ

Masarykova ZŠ

Krupka, žáci 8.B
Žáci 8.B Masarykovy základní školy v Krupce zakoupili naše originální magnetky a vytvořili z nich dárek pro dětské pacienty Dětské kliniky v olomoucké nemocnici.

Jménem Fondu Sidus děkujeme za krásný nápad.
Projekty na středních školách
SOŠ LUHAČOVICE

SOŠ LUHAČOVICE

SŠ Chrudim

SŠ Chrudim

SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim
SŠ Chrudim 2

SŠ Chrudim 2

SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim
2011_12

2011_12

Vytvoř vlastní originální magnetku
Návod k realizaci projektu
Úvodem Vám děkujeme, že se Vaše škola rozhodla pomoci nemocným dětem a zapojila se do celostátního charitativního projektu „Hrajeme si se Sidusem"!
Zásilka obsahuje: informační letáky na nástěnky, objednané předměty, složenku, malý dárek pro organizátora projektu a tento návod k realizaci  projektu.
Na základě Vaší telefonické dohody s naším operátorem zasíláme požadovaný počet výrobků. Prosíme Vás o uhrazení částky odpovídající počtu prodaných materiálů přiloženou složenkou nebo převodem na účet 232776924/0300.

Při platbě prosím uveďte variabilní symbol Vaší školy!
Cena jednoho výrobku je 35,- Kč.
V případě, že budete potřebovat více výrobků, kontaktujte nás telefonicky (283 843 140 nebo 739 658 822) nebo emailem (sidus@fondsidus.cz). Obratem pošleme další výrobky.
Budete-li potřebovat jakékoli informace týkající se projektu, kontaktujte nás.

 Jak postupovat:
1.    Vyvěšením letáků na nástěnky s projektem seznamte učitele, žáky, studenty a rodiče.
2.    V případě, že jste obdrželi také „originální magnetky", je třeba (za příspěvek 35,- Kč) dát kupujícímu sáček s magnetkami a současně arch samolepek. Tyto dvě části tvoří nedílný celek.
3.    Vyberte částku 35,- Kč za každý prodaný výrobek.
4.    Sbírku ukončete posláním emailu s počtem prodaných výrobků. Vybrané peníze zašlete převodem na náš „sbírkový" účet 232776924/0300 nebo přiloženou složenkou.
5.    Na případnou úhradu nákladů na poštovné si ponechejte 1-2 kusy ze zaslaných výrobků Fondu Sidus.

Po ukončení sbírky obdržíte certifikát dárce a potvrzení pro vaši výroční zprávu elektronickou poštou.
PA260006.JPG
PA260010.JPG
PA260011.JPG
PA260020.JPG
PA260025.JPG
PA260032.JPG
PA260033.JPG
PA260043.JPG
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
■ Fond Sidus, o.p.s., Primátorská 40, Praha 8, 180 00 ■ tel. Praha: 283 843 140, 739 658 822 ■ fax.: 283 842 439 ■ email: sidus@fondsidus.cz ■
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one