Děkujeme za Vaši pomoc
Děkujeme za Vaši pomoc
Fond Sidus, o.p.s., Primátorská 40, 180 00, Praha 8

projekty pro nemocné děti

Leták ZŠ a SŠ

Leták ZŠ a SŠ

leták ZŠ  2.24MB

Projekt pro základní školy, který pomáhá nemocným dětským pacientům v českých a moravských nemocnicích probíhá na základních a středních školách již pět let.  Do začátku školního roku 2010/2011 bylo díky vám předáno 1 899 198 Kč, aktuální stav sbírky je 2 165 822 Kč.

Každá základní i střední škola se může zapojit do našeho charitativního a zábavně vzdělávacího projektu Bav se, hraj, pomáhej,  vyhrávej. Do projektu se již zapojilo více než 1 000 základních škol ČR.

Do projektu se může zapojit každá škola na základě telefonátu nebo e- mailu. Přihlášení je opravdu jednoduché.

Pokud vaše škola nebyla zatím oslovena, prosím, kontaktujte nás na tel. 283 843 140 nebo e-mailu sidus@fondsidus.cz .

Průběh projektu:

Škola obdrží  výrobky, které slouží k zábavě i výuce. Letos jsou to joja, lentikulární magnetky, bublifuky, nálepky a zábavný výukový program pro prvňáčky se zvířátky.

Výrobky jsou nabídnuty žákům a učitelům.  Cena jednoho výrobku je 35 Kč.

Výtěžek z prodeje je věnován Pediatrické klinice UK 2.LF Fakultní nemocnice v Motole a Dětské Klinice Fakultní nemocnice Olomouc, a to pro nákup potřebných přístrojů pro dětské pacienty.

Návod k realizaci projektu Fondu Sidus na základních a středních školách

 1. Na letáky do rámečku uveďte jméno pedagoga popř. třídy a učitele, jež zajišťuje projekt na Vaší škole. Vyvěste letáky na chodbách a ve třídách na nástěnky.
 2. Informujte žáky a rodiče i pomocí jiných zdrojů podle Vašich možností, např.: zápis v žákovských knížkách, www stránky Vaší školy, týdenní plány, školní rozhlas, celoškolní akce pro žáky i rodiče.
 3. Vyberte si varianty prodeje, které se nám osvědčily při pilotních projektech nebo zvolte svou vlastní strategii projektu.
  A/nabídka výrobků staršími žáky nebo učitelem ve třídách během vyučovacích hodin
  B/ improvizovaný prodejní stánek (např. lavice) na chodbách o přestávkách
  C/ skupinky žáků nebo "improvizovaný prodejní stánek (např. lavice) prodávajících výrobky během celoškolních akcí (akademie, školní vánoční a velikonoční trhy, zápis, školní vernisáže, vánoční besídky, jiné celoškolní sportovní  a kulturní  akce a soutěže)
  Pokud se Vám osvědčí jiný způsob nabídky a prodeje výrobků, budeme velmi rádi, budete -li nás informovat.
 4. Zahajte a uskutečněte prodej výrobků.
 5. V případě, že během prodeje budete potřebovat více výrobků, kontaktujte nás telefonicky na čísle 283 843 140 nebo ne e-mail sidus@fondsidus.cz. Obratem Vám pošleme další výrobky.
 6. Sbírku ukončete posláním e-mailu nebo dopisu s částkou,  která byla vybrána a s počtem prodaných popř. vrácených výrobků (viz. tabulka) .
 7. Vybrané peníze uhraďte přiloženou složenkou nebo převodem na účet 232776924/0300. Nezapomeňte připsat variabilní symbol Vaší školy .
 8. Do přiložené odpovědní obálky vložte případné neprodané výrobky a zašlete je zpět. Výrobky, které se neprodaly ve Vaší škole mohou pomoci dalším dětským pacientům. Na obálku opět uveďte variabilní symbol.
 9. Za organizaci tohoto dobročinného projektu od nás přijměte symbolický dárek, který je přiložen v balíčků.

Jako poděkování všem žákům i učitelům, kteří na sbírku přispějí, bude nejen dobrý pocit, že pomohli, ale i jejich zařazení do losování o trička, které nám věnovala firma FANpro. Stačí se zaregistrovat na na této stránce. Výherce losujeme každý týden.

Jménem nemocných dětí z motolské a olomoucké nemocnice Vám děkujeme za Vaši pomoc a čas, který trávíte s tímto projektem

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
■ Fond Sidus, o.p.s., Primátorská 40, Praha 8, 180 00 ■ tel. Praha: 283 843 140, 739 658 822 ■ fax.: 283 842 439 ■ email: sidus@fondsidus.cz ■
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one