Děkujeme za Vaši pomoc
Děkujeme za Vaši pomoc
Fond Sidus, o.p.s., Primátorská 40, 180 00, Praha 8

projekty pro nemocné děti

Jaro 2012
VELIKONOČNÍ BALÍČEK
Velikonoce

Velikonoce

Velikonoce_final-lepsi.jpg
Velikonoce

Velikonoce

Video: návod pro mateřské školy (youtube.cz)
Jak jsme si užili Velikonoce se Sidusem
MŠ CITOV

MŠ CITOV

MŠ SLUNÍČKO

MŠ SLUNÍČKO

Skuhrov nad Bělou
MŠ

MŠ KYTIČKA MILEVSKO
MŠ HUSLENKY

MŠ HUSLENKY

25. MŠ Plzeň

25. MŠ Plzeň

Barunka
25. MŠ Plzeň

25. MŠ Plzeň

Matýsek s maminkou
Podzim 2011
Informace o projektu Sidusáček pro mateřské školy
Letos jsme ve spolupráci s dětskou ilustrátokou Vendulou Hegerovou, časopisem Sluníčko a dalšími vydavatelstvími dětských knih pro děti připravili knížečku Sidusáček, ve které mohou rozvíjet své schopnosti v mnoha zábavných cvičeních (např. bludiště, vystřihovánky, skládanky, anglické pexeso, doplňování rýmů, obrázkové říkanky, samolepky a další).

Peníze z prodeje použije Pediatrická Klinika UK 2. LF Fakultní nemocnice v Praze Motole a Dětská klinika Fakultní nemocnice v Olomouc na zakoupení dalších přístrojů, které díky Vám pomohou uzdravit mnoho dětských pacientů.
 
Předem se těším na  spolupráci i v letošním roce. Pro organizátora projektu na vaší škole máme opět připravený malý dárek, jako poděkování za čas, který nám věnujete.

Hezké dny plné radosti

Fond Sidus
 
Ukázky pracovního sešitu Sidusáček
Sidusáček

Sidusáček

přebal pracovního sešitu
Sidusáček úkoly

Sidusáček úkoly

Sidusáček

Sidusáček

4.png
Sidusáček

Sidusáček

SIdusáček

SIdusáček

anglické pexeso
7.png
8.png
9.png
Sidusáček

Sidusáček

komiks
11.png
Sidusáček

Sidusáček

samolepky
Průběh projektu
Projekt pro mateřské školy, který pomáhá nemocným dětským pacientům, v českých a moravských nemocnicích, probíhá stejně jako na základních a středních školách již šestým rokem. Do začátku školního roku 2011/2012 bylo díky vašim příspěvkům za výukové programy a hračky předáno 1 899 198 Kč, aktuální stav sbírky je 2 165 822 Kč.

Do projektu se může zapojit každá mateřská škola na základě telefonátu nebo e-mailu. Pokud vaše školka nebyla zatím oslovena, prosím, kontaktujte nás na tel. 283 843 140 nebo e-mailu sidus@fondsidus.cz .

Průběh projektu:

Hlavním cílem našeho projektu je i letos děti především pobavit, zábavnou formou něčemu naučit a rozvíjet jejich kreativitu a jemnou motoriku.

Každé dítě, které se zúčastní našeho edukativně-zábavného programu, získá pracovní sešit "Sidusáček".

Pracovní sešit obsahuje zábavné obrázkové čtení, básničky, komiks, vystřihovánky, labyrint, hledání rozdílů, omalovánky, soutěže a spoustu dalších oblíbených úkolů. Při práci dětem pomáhají rodiče a učitelé. Kniha je vkusně výtvarně zpracovaná a obsahuje mnoho oblíbených ilustrací. Je určen (ne)čtenářům ve věku od 3 do 7 let.

Jako poděkování za váš příspěvek 39 Kč získají děti nejen tento pracovní sešit, ale i sadu barevných samolepek. Samolepky mohou nalepit na určená místa v sešitu, ale použít i pro svou zábavu.

Výtěžek z prodeje je věnován Pediatrické klinice UK 2.LF Fakultní nemocnice v Motole a Dětské Klinice Fakultní nemocnice Olomouc, a to pro nákup potřebných přístrojů pro dětské pacienty. 
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
■ Fond Sidus, o.p.s., Primátorská 40, Praha 8, 180 00 ■ tel. Praha: 283 843 140, 739 658 822 ■ fax.: 283 842 439 ■ email: sidus@fondsidus.cz ■
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one